Paket Özellikleri (İG) – Armed Güvenlik & Alarm Sistemleri
  • Halil Rıfat Paşa Mah. No. 1929 Şişli, İstanbul
+25 Yıllık Tecrübeyle Hizmetinizdeyiz..
  • Halil Rıfat Paşa Mah. No. 1929 Şişli, İstanbul
+25 Yıllık Tecrübeyle Hizmetinizdeyiz..

Paket Özellikleri (İG)

Project Description

  • Client

  • Date

  • Category

  • Adres

Alarm Sistemi, Çelik kapıya takılan manyetik kontak sayesinde, kapı 1 mm açıldığında alarm sisteminin otomatik olarak devreye girdiği bir sistemdir. İşyerinizdeki cam, pencere vs. gibi açılabilir, girilebilir olan bölgelere alarm detektörü yada kapı manyetik kontağı koyularak alarm sistemini devreye sokan ürünler yerleştirilir. Hırsızın girebileceği alanlar bariyerler, manyetik kontaklar ve detektörler koyularak güvenlik altına alınır.

Ana giriş kapısının üzerine mavi ışıklı yanan alarm sireni koyulur. Bu sireni gören hırsızlar zaten alarm sisteminin çalıştığını görüp hırsızlıktan vazgeçmesi için önemli bir etkendir. Ayrıyeten diğer balkon ve diğer cephelere yanıltma amaçlı alarm sireni koyulabilmektedir. Elektrik kesintisine karşı alarm sisteminin içinde 48 saat devrede kalan aküler bulunmaktadır yani hırsız elektrikleri kesse dahi alarm sistemi 48 saat daha çalışmaktadır.

Hırsız içeriye girmeden önce dışarıda olan kutunun kablosunu keserek sabote etmeye çalışırsa alarm sistemi anında devreye girer ve Dedektif Güvenlik Merkezi anında olayı görür, işyerine sahibine ve polise anında haber verir ve hırsız içeri girmeden önce içinde aküsü olan sirenin vidasını sökmek isterse dahi vidayı 2 tur çevirdikten sonra alarm sistemi anında devreye girecek , Dedektif Güvenlik Merkezine haber gidecek ve yetkili kişiler anında haberdar edilecektir. Hırsız içeriye girdikten sonra alarm sistemini herhangi bir kablosunu, tuş takımını kırmak dahi olsa detektörleri kırarak da alarm sistemini devre dışı bırakamaz. Kablo kesilmeleri ve kırılmalara karşı sistem sabotaja karşı duyarlı olduğu için alarm sistemi hemen devreye girer ve Dedektif Güvenlik Merkezine haber gider ve haber verilecek kişilere anında bilgi ulaşır.

Alarm sistemi doğalgaz detektörü takılarak anında doğalgazdan bir kaçak olduğunda devreye girer, İGDAŞ’a, ambulansa ve tüm yetkililere haber verilir ve can güvenliği açısından da alarm sistemi çok etkili sistemdir.

Alarm Sistemine yangın detektörü takılarak daha yangın çıkmadan dumanı ve ısıyı algılayarak anında alarm sistemi devreye girecektir. Aynı sistem su baskın detektörü koyularak su baskını 1 mm yere döküldüğünde detektörler algılayarak alarm sistemini devreye sokarak yine alarm merkezine sinyal gider ve bu sinyal sonucunda işyeri su basmadan tüm yetkililere haber verilmiş olur.

Kuyumcu, döviz bürosu ve bankalarda özellikle GPRS ve Ethernet cihazları çok önemlidir. Hırsız Türk Telekom hatlarını kesse dahi Dedektif Güvenlik Merkezi hırsızın telefon hatlarını sabotaj ettiğini görür, Polise ve işyeri veya ev sahiplerine anında haber verilir. Sabah işyerini açtığımızda işyerini kimin hangi saatte açıp kapattığını görebiliyoruz ve alarm merkezi size SMS olarak cep telefonunuza açılış kapanış saatlerini göndermektedir. Alarm sistemini kurmayı unuttuğunuzda alarm merkezimizden alarm sistemini kurulmasını isteyebilirsiniz.

Awesome Image
Awesome Image